Hledáme novou posilu do Frontend týmu!

Kdo jsme?

Jsme původem z Brna a máme vlastní produkt, který dal vzniknout vice než 40 miliónům projektů po celém světě a zásadně usnadnil způsob vytváření webů a e-shopů.

Hlavně nejsme žádný korporát. Sice je nás přes 120, včetně 25 vývojářů, jenže se pořád ještě vejdeme do jediné budovy, kde se zároveň dělají všechna rozhodnutí. V každém okamžiku budeš tedy vědět, co a proč se děje. Nejsme ani tým, co skáče z projektu na projekt, nedodáváme co nejrychleji na úkor kvality - to není náš styl. U nás se zkrátka všichni mohou vždy koncentrovat na práci a zaručíme na ni dostatek času. A navíc v parádním prostředí - naše kanceláře mají několik relaxačních zón, kuchyněk a teras, kde můžeš s kolegy probrat sport, pivo nebo jakoukoliv šílenost, a nikoho to neruší.


Co dělá náš Frontend tým?

Vše, co je potřeba oživit v HTML, CSS a JavaScriptu projde přes naše klávesnice a monitory. Šablony pro naše uživatele, GUI editoru (CMS), Portál (webnode.com), mailové šablony nebo tiskové styly. Pro jednotlivé části rozvíjíme vlastní frameworky, které neustále vylepšujeme, zkoušíme moderní technologie pro dosažení co nejlepších výsledků.

Spravujeme desítky šablon v naší nabídce, technicky tedy pouze jednu šablonu s širokou škálou nastavení sekcí, obsahových bloků, barevných schémat nebo typografií. Základem frameworku, který je ušitý na míru našemu editoru, je sofistikovaný SASS kód, automatizaci pohání Gulp a samozřejmě se neobejdeme bez porce JavaScriptu. Průběžným refactoringem se snažíme eliminovat technologický dluh a nebojíme se radikálně inovovat. Hledáme nové možnosti pro zlepšení naší "super šablony", protože musí být funkční nejen v ČR, ale třeba v Japonsku. Další budoucnost vidíme v masivnějším použití Reactu pro vylepšení uživatelského zážitku nebo rozšiřování funkcí.

GUI našeho editoru jsme ve spolupráci s dalšími teamy přepsali do Atomic CSS. Snažíme principy této CSS architektury dále rozvíjet a využívat i v jiných projektech. Rozšiřování funkčnosti CMS je tak výrazně rychlejší, protože přidat nový popup, nebo tlačítko často znamená jen použití několika CSS tříd, kousek nového kódu a je hotovo.

Portál (webnode.com) je v sobě spojuje několik funkcí a to na něj klade vysoké nároky. Prošel poměrně velkou inovací, díky spojení Reactu a Atomic CSS se nám povedlo výrazně zrychlit implementaci nových požadavků. Stále je co vylepšovat, hlavně v Reactu nás čeká kus práce.

HTML asi není potřeba zmiňovat, CSS píšeme v SASSu, kromě čistého JavaScriptu (ES6+) pracujeme s Reactem a dalšími nástroji (npm, Gulp, Webpack, Babel, ...) a poctivě verzujeme na GITu. S nadějí sledujeme aktuální trendy v oblasti webového vývoje, neváháme investovat čas do úprav tam, kde to přinese zlepšení pro naše uživatele i pro nás.

Snažíme se neustále posouvat vpřed, máme rádi výzvy. Proto jsme se pustili do vývoje automatizovaného testování naší super šablony. Velkým tématem jsou Core Web Vitals metriky, které neopomíjíme v žádném projektu a průběžně pracujeme na zlepšování metrik.


Jak si tě představujeme?

Není důležité, abys všechny výše uvedené technologie znal v úrovni "expert". Je dobré mít zkušenosti s webovým vývojem, s ohledem na problematiku front-endu očekáváme znalost CSS a dobré základy JavaScriptu. Pokud vládneš Reactem, dostaneš příležitost se realizovat, protože chceme pokračovat v modernizaci portálu, šablon a dalších částí, které spravujeme.

Nakonec je však stejně nejdůležitější, jak jsi pečlivý, odpovědný, že máš snahu se věci průběžně učit a poznávat. Práce tě baví, dovedeš se rozvíjet, pohodlně zvládneš spolupráci nejen s týmem vývojářů, ale i s produkťáky, designéry nebo lidmi z klientské péče.


Zapomněli jsme na něco? Jestli jo, klidně se ptej na všechno, co je pro tebe důležitý, než nám na sebe pošleš kontakt. Slibujem, že nic tajit nebudem 😊. 

Informace o pozici

  • Společnost: Webnode CZ s.r.o.
  • Adresa: Hlinky 995/70, Brno - Staré Brno, 603 00
  • Požadované vzdělání: Středoškolské nebo odborné vyučení s maturitou
  • Požadované jazyky: Angličtina - mírně pokročilá, Čeština - výborná
  • Benefity: Neomezená dovolená, narozeninové volno, flexibilní pracovní doba, home office, firemní školka, cvičení na zahradě, sportovní výzvy ve Stravě, čerstvé ovoce do práce, výborná káva a voda jsou samozřejmostí, svátky jak vyznáváš, interní jazykové kurzy, příspěvek na jakékoliv externí kurzy, firemní knihovna, dárek k pětiletému výročí ve firmě, dárek ke svatbě či narození dítěte, mezinárodní snídaně a spoustu dalších akcí, zlevněný mobilní tarif a bankovní účet, Webnode prémiové balíčky zdarma, atd.
  • Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
  • Délka pracovního poměru: Doba určitá/neurčitá
  • Typ smluvního vztahu: Pracovní smlouva

MÁŠ ZÁJEM O TUTO POZICI?

Ozvi se nám

.

.