PHP zachránci princezen

Zrovna nedávno jsme dali možnost všem zájemcům nahlídnout pod pokličku programování ve Webnode. A taky zachránit pár princezen (www.zachranprinceznu.cz). Podařilo se, ale my hledáme pořád další rytíře nebo rytířky. V baráku, pardon v hradu, máme uvezněných princezen hromadu. Tak se poohlížíme po těch, co to umí v PHP, zrovna tady.

Jaké technologie k záchraně používáme?

Vývoj Webnode probíhá ve dvou hlavních jazycích PHP a Javascript, data jsou primárně uložena MySQL a vše běží na systémech Nginx, HHVM a Apache. Kromě toho cestou do věže potkáš další moderní technologie, jako Docker, MongoDB, ElasticSearch, Keen.io ..., datové analýzy jedou na Amazon Redshift. U podpůrných aplikací se setkáte i s dalšími programovacími jazyky (C++, JAVA, Perl, Ruby, ...).

Jak řídíme cestu k záchraně (projekty)?

Pomocí agilních metodik - vládnou u nás Kanban boardy, úkoly evidujeme pomocí JIRA. Promýšlíme a modelujeme architekturu systému i datových skladů, naše kódy píšeme, až když máme jasno v objektovém návrhu. Píšeme testy a v záchraně nás podporují skvělé nástroje jako PHPstorm, Enterprise Architect, Confluence, Phabricator, Gitlab a řada dalších. Závislosti řeší Composer, s Javascriptem pomáhá Closure. Technologie i postupy vybíráme podle konkrétního projektu a týmu - často zkoušíme nové nástroje a postupy a hledáme, co nás může posunout dál směrem k princeznám.

Jak probíhá záchrana (vývoj)?

Hlavně nás to baví. Nebojíme se zodpovědnosti. Když už se něco nezdaří, tak to umíme rychle opravit a chyby zapíšeme do Fail logu, který nám pomáhá se poučit. Pro příště. Chceme vyvíjet kvalitní kód; k tomu nám slouží code review. Baví nás navrhovat uživatelsky přátelské prostředí, které zvládne použít i "naše babička".

Pro záchranu můžete používat libovolné nástroje, které vám vyhovují. Vyjdeme vám vstříc i v oblasti volby HW či operačního systému.

Jakou používáme HW infrastrukturu?

Webnode běží na více než 300 serverech, využíváme jak vlastní servery, tak řadu poskytovatelů cloud hostingu. Obsah a informace o průběhu záchranných prací distribuujeme po světě pomocí CND sítí. O servery se nám stará tým zkušených administrátorů. Rádi dostáváme technologie na hranici možného - z každého serveru i technologie chceme dostat maximum.

Jací jsou naši hrdinové?

Většina z nich začínala s programováním už kolem 15 let i dřív - prvním webem či aplikací pro spolužáky, sportovní klub či firmu známého. Někteří z nás začali s programováním až na výšce, ale s o to větším zápalem. Spojuje nás zájem o vývoj a analytiku, máme rádi nové technologie a neváháme věnovat svůj čas a peníze na vlastní vzdělání. Nečekáme, že nás bude někdo učit, ale klidně se do toho pustíme sami. Nebojíme se zeptat, když něčemu nerozumíme. Žijeme a pracujeme tak, aby nás život naplňoval a měl smysl - workoholismus, ani flákačství není náš životní styl. Pokud je vám to blízké, snadno k nám zapadnete.

Informace o pozici

  • Společnost: Webnode CZ s.r.o.
  • Adresa: Hlinky 995/70, Brno - Staré Brno
  • Požadované vzdělání: Středoškolské nebo odborné vyučení s maturitou
  • Požadované jazyky: Angličtina - mírně pokročilá
  • Benefity: Cvičení na zahradě, čerstvé ovoce do práce, sportovní výzvy v Endomondu, výborná káva a voda jsou samozřejmostí, narozeninové volno, flexibilní pracovní doba, home office, firemní školka, svátky jak vyznáváš, otcovská dovolená, interní jazykové kurzy, příspěvek na jakékoliv externí kurzy, firemní knihovna, dárek k pětiletému výročí ve firmě, dárek ke svatbě či narození dítěte, dovolená navíc po 3 letech ve firmě, mezinárodní snídaně a spoustu dalších akcí, zlevněný mobilní tarif a bankovní účet, Webnode prémiové balíčky zdarma, atd.
  • Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek / zkrácený úvazek
  • Délka pracovního poměru: Na dobu určitou
  • Typ smluvního vztahu: Pracovní smlouva / dohoda o provedení práce  


MÁŠ ZÁJEM O TUTO POZICI?

Ozvi se nám

.

.