Danča, HR Specialistka

Co máš na starosti?

No tak to na začátek není vůbec jednoduchá otázka! Je totiž docela náročné přesně vystihnout, co vlastně ve Webnode dělám. Práci sice máme s holkama tak nějak rozdělenou, ale stejně to v mnoha případech dopadá tak, že děláme všechny to, co je zrovna potřeba. Já mám na starost především veškerou administrativu, takže od zpracování všech možných dokumentů až po jejich podepsání. Dále naháním lidi na lékařské prohlídky (to mají všichni velmi rádi 😃) a také komunikuji s našimi dohodáři a s Webnoďáky, kteří pracují vzdáleně.

Jsem zodpovědná také za to, že budeme mít vše v pořádku na úřadech - s nadsázkou mohu říct, že si s lidmi na úřadu práce, sociálce a zdravotních pojišťovnách skoro tykám. 😊 Můžete mě ale potkat také na pohovoru. Jak říkám, záběr máme široký a člověk se tady opravdu nemá čas začít nudit.

Na mojí práci mě baví zdravý balanc mezi administrativou a lidskou interakcí. Člověk není věčně zavrtaný v papírech, ale také neběhá jen z jednoho pohovoru na druhý. A takový balanc je pro mě důležitý

Jak probíhal tvůj nábor a zaškolení do týmu?

Moje výběrko proběhlo velmi neformálně a uvolněně - žádná zasedačka, žádné kostýmky a v té době ani žádné roušky. Prostě jsme si sedly s holkama v kanclu, uvařily si kafe a prokecaly dvě hodiny. Velmi mile mě překvapilo, na kolik věcí jsme měly podobné názory a jak moc se naše HR životy prolínaly.


Můj typický den

☕ 

Ráno

• Ranní sprcha, venčení psa a ucpaná D1 je kombinace, která zaručeně každého probere!

• V kanclu si dávám snídani a vařím první kafe.

• Vyřizuji úkoly, které vyžadují nejvíce soustředění.

🍽️ 

Poledne

• Před jedenáctou hladově koukám na hodinky, kdy už bude oběd. 

• Po obědě je čas hlavně na řešení náboru a pohovorů.

• Máme týmový walking meeting, během kterého si okysličíme mozkové buňky a vyřešíme, co je právě potřeba. 


🌒

Po práci

• Procházka se psem.

• Plavání, squash, rychlá chůze - prostě pohyb. 

• Usínám po 10 přečtených řádcích knihy.


Po nástupu jsem se spoustu věcí učila rovnou za chodu. Velká část toho ale byla hodně podobná mé předchozí práci, takže to bylo hlavně o tom udělat si srovnání a systém a zjistit, s kým co můžu řešit.

Musím přiznat, že mi nějakou dobu trvalo odpoutat se od toho, že jsou jasně daná pravidla a směrnice a podle těch se musí fungovat - takto to bylo nastaveno v předchozí práci a nejel přes to vlak. Ve Webnode jsem se ale jen utvrdila v tom, že to jde i bez směrnic a příkazů a že se vždy dá najít rozumné řešení, které vyhovuje všem stranám. A že to není o žádné nadřazenosti HR a managementu, ale hlavně o tom, že si můžeme důvěřovat, těšit se na sebe a vnímat se jako parťáci. A to je super. 


Máš za sebou nějaký projekt, který tě v poslední době bavil, nebo se na nějaký těšíš?

Projektů je ve Webnode rozjetých několik. Mě osobně se asi nejvíce týká projekt digitalizace - je to velká výzva, ale bude to stát za to a hodně nám to pak práci usnadní! Tento rok mám rozhodně co dělat. Mimo to byl opravdu velkou výzvou náš květnový vánoční večírek v jedoucím vlaku. Ale o tom zase někdy příště, to je na opravdu dlouhé povídání. 😊


Chceš pozvánku do Nebe?

Pak omrkni otevřené pozice. Třeba hledáme právě tebe.