Honza, PHP programátor


Co máš na starosti? 

Úplně zjednodušeně dostanu statické makety a zadání, které pak převedu do funkční podoby pomocí PHP a JavaScriptu. Věnuju se i bugfixu a rozvoji interních nástrojů. V týmu nemáme striktně rozdělené, kdo se bude věnovat které aplikaci. Postupně to vyplynulo v závislosti na tom, co koho víc baví.


Jak probíhal tvůj nábor a zaškolení do týmu?

Po těch letech už si asi pamatuju jen to dobrý. :-) Na Webnode jsem postavil svůj úplně první web, takže produkt jsem znal. Vím, že jsem poslal svůj životopis na stránku pracevnebi.cz. Kde se mi velmi rychle ozvala Marťa z HR a domluvila se mnou první kolo pohovoru. Domluva termínů fungovala skvěle a zároveň jsem dostal všechny potřebné informace. Další kolo s team leaderem a šéfem vývoje byl vlastně takový uvolněný technický pokec. Bavili jsme se o předchozích zkušenostech. Poslal jsem jim i ukázku svého kódu, o které jsme se nakonec ale bavili jen minimálně. Určitě se mě ptali na něco, co jsem neznal, ale i tak to klaplo.Můj typický den 

☕ 

Ráno 

• Vstávám kolem šesté.

• Do práce jezdím na koloběžce.

• Máme ranní poradu. 

🍽️ 

Poledne

• Dokončuji rozdělanou práci.

• Vyřizuji e-maily a dotazy. 

• Jdu na oběd a dávám si kafe.


🌒

Odpoledne

• Mám nejvíc času na soustředěnou práci.

• Jdu na stěnu, zaběhat si a nebo programuji vlastní projekty .

• Účastním se programátorských akcí nebo konferencí. Když jsem nastoupil, dostal jsem na pročtení manuál ke stylu psaní, jak nastavit vývojové prostředí a celý proces včetně code-review jsem si vyzkoušel v rámci prvního testovací úkolu. Pak mě čekal bugfix, pomocí těchto drobných úprav a oprav jsem postupně poznával produkt a systém a zhruba po třech týdnech už jsem dostal první větší samostatný úkol. Tenhle styl zaškolení mi přišel v pohodě a nepamatuju si žádný zádrhel. Vím, že první půlrok toho pro mě bylo opravdu hodně nového a často jsem se doptával. Je super, že se vždy najde někdo, kdo poradí a pomůže.


Co tě v poslední době nejvíc bavilo?

Baví mě projekty, u kterých využíváme umělou inteligenci. Podílel jsem se na jednom již ukončeném a teď se rozjíždí další, na který se moc těším. Obecně tu ale byla hromada zajímavých projektů, které se mi líbily a na které jsem pyšný. Skvělý byl například projekt, kde jsme implementovali lokální doručovací metody.


Chceš pozvánku do Nebe?

Pak omrkni otevřené pozice. Třeba hledáme právě tebe.