Application developer

Plný úvazek • Brno 

Jsme původem z Brna a máme vlastní produkt, který dal vzniknout vice než 40 milionům projektů po celém světě a zásadně usnadnil způsob vytváření webů a e-shopů.

Hlavně ale nejsme žádný korporát. Sice je nás přes 120, včetně 25 vývojářů, stále se však vejdeme do jediné budovy, kde se dělají všechna rozhodnutí. V každém okamžiku budeš tedy vědět, co a proč se děje. Nejsme ani tým, co skáče z projektu na projekt, nedodáváme co nejrychleji na úkor kvality - to není náš styl. 

U nás se zkrátka všichni mohou vždy koncentrovat na práci a zaručíme na ni dostatek času. A navíc v parádním prostředí - naše kanceláře mají několik relaxačních zón, kuchyněk a teras, kde můžeš s kolegy probrat sport, pivo nebo jakoukoliv šílenost, a nikoho to neruší.

Kdo jsme...

Jsme tým vývojářů rozdělených do několika feature týmů. Nejsme rozdělení na front/backend/QA tymy, ale každý tým je složen tak, abychom byli schopni doručovat celé feature nebo projekty bez zbytečného předávaní a čekání.

Hledáme primárně někoho zaměřeného na PHP. Pokud budeš mít zájem třeba o JavaScript nebo DevOps, budeme jenom rádi. Používáme React v některých aplikacích a zavádíme ho v dalších. Jsme před dokončením migrace do AWS cloudu, kde nás čeká ještě hodně práce. Máme vice aplikací s REST API, se kterými komunikují naše front end aplikace.

Učíme se pracovat agilním způsobem, hledáme si svou cestu, aby se nám lépe pracovalo a mohli jsme rychle doručovat featury zákazníkům v rozumných iteracích. Žádné roční čekání na vydání projektu, ale malé releasy každý den. Abychom se v týmech mohli líp domlouvat, máme několik guild zaměřených na různé oblasti (PHP, JavaScript, agile,...), kde se každý může zapojit do diskuse a přinést svoje nápady.

Ve většině novějších kódů používáme hexagonální architekturu. Používáme statickou analýzu kódu, dbáme na psaní testu (vážně je píšeme! unit a API testy nám pokrývají všechny nové kódy). Snažíme se bavit o kódu a budovat code review kulturu (i když bychom rádi zkusili pair nebo mob programming a mergování přímo do masteru).

Fungujeme v hybridním režimu. Když to jde, tak se potkáváme 2 dny v týdnu v kanceláři. Stihneme většinu meetingů a zajdeme na oběd, abychom se i potkali a pokecali. Pokud někomu pasuje chodit častěji, místo má. Jestli někdo naopak potřebuje zůstat doma, stačí se domluvit v týmu. Dovolenou máme neomezenou a skutečně taková je. Nebo zatím nikdo nenarazil na její limity.

Tech stack:

PHP 8.1 (plánujeme přechod na 8.3)

Symfony komponenty

React

EKS (v AWS)

Kafka

Informace o pozici

Společnost: Webnode CZ s.r.o.

Adresa: Hlinky 995/70, Brno - Staré Brno

Požadované vzdělání: Středoškolské nebo odborné vyučení s maturitou

Požadované jazyky: Angličtina - pokročilá, Čeština/Slovenština - výborná

Benefity: Neomezená dovolená, cvičení na zahradě, sportovní výzvy ve Stravě, čerstvé ovoce do práce, výborná káva a voda jsou samozřejmostí, sick days, narozeninové volno, volný den pro dobrý skutek, flexibilní pracovní doba, home office, firemní školka, svátky jak vyznáváš, interní jazykové kurzy, příspěvek na jakékoliv externí kurzy, firemní knihovna, dárek k pětiletému výročí ve firmě, dárek ke svatbě či narození dítěte, mezinárodní snídaně a spoustu dalších akcí, zlevněný mobilní tarif a bankovní účet, Webnode prémiové balíčky zdarma, atd.

Typ pracovního poměru: Plný úvazek 

Délka pracovního poměru: Doba určitá/neurčitá

Typ smluvního vztahu: Pracovní smlouva

Ozvi se nám!