DevOps Engineer se zaměřením na AWS

Kdo jsme?

Jsme původem z Brna a máme vlastní produkt, který dal vzniknout vice než 40 miliónům projektů po celém světě a zásadně usnadnil způsob vytváření webů a e-shopů. Hlavně nejsme žádný korporát. Sice je nás přes 120, včetně 25 vývojářů, jenže se pořád ještě vejdeme do jediné budovy, kde se zároveň dělají všechna rozhodnutí. V každém okamžiku budeš tedy vědět, co a proč se děje. Nejsme ani tým, co skáče z projektu na projekt, nedodáváme co nejrychleji na úkor kvality – to není náš styl. U nás se zkrátka všichni mohou vždy koncentrovat na práci a zaručíme na ni dostatek času. A navíc v parádním prostředí - naše kanceláře mají několik relaxačních zón, kuchyněk a teras, kde můžeš s kolegy probrat sport, pivo nebo jakoukoliv šílenost, a nikoho to neruší.

Co dělá náš tým?

Protože Webnode provozuje webové stránky pro 20 miliónů aktivních uživatelů, musí být naše platforma připravená na vysokou síťovou zátěž, čelit bezpečnostním hrozbám, manipulovat s velkým množstvím dat, která je třeba ukládat a zálohovat. Při tom všem musíme mít stále na paměti neustálou dostupnost všech našich služeb a zaručit rychlou odezvu pro naše uživatele i uživatele našich uživatelů. Pro ilustraci - naše microservices denně odbaví klidně 1,5M požadavků. Zároveň zpracujeme 200 tisíc eventů. Aktuálně řešíme modernizaci naší infrastruktury. Z původní architektury postupně migrujeme na cloudové technologie a přístupy. Používáme služby jako Amazon EC2, Kubernetes, Amazon S3 a Amazon RDS, Amazon Aurora. Nově tvořená infrastruktura v AWS důrazně dbá na maximální automatizaci a principy infrastructure as a code. Webnode provozuje mnoho služeb, které podporují Webnode portál i projekty zákazníků Webnode. Naše distribuované aplikace vyžadují vysokou dostupnost, běží na mnoha uzlech, nad kterými běží load balancer. Pro komunikaci mezi uzly či ukládání dat používáme služby jako Apache Kafka či Aerospike. Většina našich dat leží v MySQL, která je replikovaná do několika různých lokací. Aplikace se připojují k databázové proxy, která směřuje dotazy na konkrétní uzly. Díky velkému množství provozovaných projektů musíme do našich databází uložit stovky GB dat a MySQL pak spravuje tabulky o desítkách milionů řádků. Pro běh takovýchto databází v AWS využíváme AWS Aurora a RDS služby. Používáme logovací službu Graylog, Kibanu, Grafanu, Zabbix a spoustu dalších nástrojů pro monitorování stavu naší produkce. Vyvíjíme na lokálním dockeru. Do produkce nasazujeme i několikrát denně po malých kouscích.

Jaké máme požadavky?

Nemáme žádné konkrétní požadavky na znalosti konkrétního jazyka. Důležité je mít zkušenosti se správou systémů, obecný přehled a správné porozumnění technologií, které používáš. Vítáme zkušenost se správou větších systémů nebo správou aplikací v cloudu. Oceníme dobré návyky v návrhu infrastruktury a její automatizace. Hledáme někoho, kdo bude chtít přinášet nové postupy a bude mít chuť předat nám i svoje vědomosti. Oceníme proaktivitu, invenční myšlenky, chuť kódy neustále tlačit dopředu. Nepředpokládáme, ze každý umí všechno a tak ani nepožadujeme znalost všech technologií, které používáme my. Hlavní je zájem se učit a rozvíjet.

Informace o pozici

  • Společnost: Webnode CZ s.r.o.
  • Adresa: Hlinky 995/70, Brno - Staré Brno
  • Požadované vzdělání: Středoškolské nebo odborné vyučení s maturitou
  • Požadované jazyky: Angličtina - pokročilá
  • Benefity: Cvičení na zahradě, čerstvé ovoce do práce, sportovní výzvy v Endomondu, výborná káva a voda jsou samozřejmostí, narozeninové volno, flexibilní pracovní doba, home office, firemní školka, svátky jak vyznáváš, otcovská dovolená, interní jazykové kurzy, příspěvek na jakékoliv externí kurzy, firemní knihovna, dárek k pětiletému výročí ve firmě, dárek ke svatbě či narození dítěte, dovolená navíc po 3 letech ve firmě, mezinárodní snídaně a spoustu dalších akcí, zlevněný mobilní tarif a bankovní účet, Webnode prémiové balíčky zdarma, atd.
  • Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek / zkrácený úvazek
  • Délka pracovního poměru: Na dobu určitou
  • Typ smluvního vztahu: Pracovní smlouva / dohoda o provedení práce  


MÁŠ ZÁJEM O TUTO POZICI?

Ozvi se nám

.

.