Senior PHP developer

Plný úvazek • Brno 

Jsme původem z Brna a máme vlastní produkt, který dal vzniknout vice než 40 milionům projektů po celém světě a zásadně usnadnil způsob vytváření webů a e-shopů.

Hlavně ale nejsme žádný korporát. Sice je nás přes 120, včetně 25 vývojářů, stále se však vejdeme do jediné budovy, kde se dělají všechna rozhodnutí. V každém okamžiku budeš tedy vědět, co a proč se děje. Nejsme ani tým, co skáče z projektu na projekt, nedodáváme co nejrychleji na úkor kvality - to není náš styl. 

U nás se zkrátka všichni mohou vždy koncentrovat na práci a zaručíme na ni dostatek času. A navíc v parádním prostředí - naše kanceláře mají několik relaxačních zón, kuchyněk a teras, kde můžeš s kolegy probrat sport, pivo nebo jakoukoliv šílenost, a nikoho to neruší.

Jsme tým x vývojářů rozdělených do několika feature týmů. Nejsme rozdělení na front/backend/QA týmy, ale každý tým je složen tak, abychom byli schopni doručovat celé feature nebo projekty bez zbytečného předávaní a čekání.

Hledáme primárně někoho zaměřeného na PHP. Pokud budeš mít zájem třeba o JavaScript nebo DevOps, budeme jenom rádi. Používáme React v některých aplikacích a zavádíme ho v dalších. Jsme před dokončením migrace do AWS cloudu, kde nás čeká ještě hodně práce. Máme vice aplikací s REST API, se kterými komunikují naše front end aplikace.

Učíme se pracovat agilním způsobem, hledáme si svou cestu, aby se nám lépe pracovalo a mohli jsme rychle doručovat featury zákazníkům v rozumných iteracích. Žádné roční čekání na vydání projektu, ale malé releasy každý den. Abychom se v týmech mohli líp domlouvat, máme několik guild zaměřených na různé oblasti (PHP, JavaScript, agile,...), kde se každý může zapojit do diskuse a přinést svoje nápady.

Ve většině novějších kódů používáme hexagonální architekturu. Používáme statickou analýzu kódu, dbáme na psaní testu (vážně je píšeme! unit a API testy nám pokrývají všechny nové kódy). Snažíme se bavit o kódu a budovat code review kulturu (i když bychom rádi zkusili pair nebo mob programming a mergování přímo do masteru).

Fungujeme v hybridním režimu. Když to jde, tak se potkáváme 2 dny v týdnu v kanceláři. Stihneme většinu meetingů a zajdeme na oběd, abychom se i potkali a pokecali. Pokud někomu pasuje chodit častěji, místo má. Jestli někdo naopak potřebuje zůstat doma, stačí se domluvit v týmu. Dovolenou máme neomezenou a skutečně taková je. Nebo zatím nikdo nenarazil na její limity.

Tech stack:

 • PHP 8.1 (plánujeme přechod na 8.3)
 • Symfony komponenty
 • React
 • EKS (v AWS)
 • Kafka

Jak to bude celé probíhat?

 • Zavoláš si nebo se potkáš s naším HR týmem
 • Pošleš ukázku svého kódu (ten, který se ti vážně líbí) nebo vypracuješ náš úkol, ať vidíme kód, o kterém se můžeme bavit. Live coding moc nemusíme, ale pokud mu dáváš přednost,
  zvládneme i ten.
 • Potkáš se s někým z DEV týmu, pobavíte se o technické stránce, jak nám funguje DEV apod.
 • Setkání s potencionálním týmem na obědě nebo u kafe.


Více o vývojovém týmu 

Informace o pozici

Společnost:

Webnode CZ s.r.o.

Adresa:

Hlinky 995/70, Brno - Staré Brno

Požadované vzdělání:

Středoškolské nebo odborné vyučení s maturitou

Požadované jazyky:

Angličtina - mírně pokročilá, Čeština/Slovenština - výborná

Benefity:

Neomezená dovolená, sportovní výzvy ve Stravě, čerstvé ovoce do práce, výborná káva a voda jsou samozřejmostí, sick days, narozeninové volno, volný den pro dobrý skutek, flexibilní pracovní doba, home office, firemní školka, svátky jak vyznáváš, příspěvek na jakékoliv externí kurzy, firemní knihovna, dárek k pětiletému výročí ve firmě, dárek ke svatbě či narození dítěte, mezinárodní snídaně a spoustu dalších akcí, zlevněný mobilní tarif a bankovní účet, Duolingo plus, Webnode prémiové balíčky zdarma, atd.

Typ pracovního poměru:

Práce na plný úvazek

Délka pracovního poměru:

Práce na plný úvazek (doba určitá/neurčitá)

Typ smluvního vztahu:

Pracovní smlouva

Ozvi se nám!