Seniorní PHP Backend Vývojář EN

Plný úvazek • Brno 

Jsme původem z Brna a máme vlastní produkt, který dal vzniknout vice než 40 milionům projektů po celém světě a zásadně usnadnil způsob vytváření webů a e-shopů.

Hlavně ale nejsme žádný korporát. Sice je nás přes 120, včetně 25 vývojářů, stále se však vejdeme do jediné budovy, kde se dělají všechna rozhodnutí. V každém okamžiku budeš tedy vědět, co a proč se děje. Nejsme ani tým, co skáče z projektu na projekt, nedodáváme co nejrychleji na úkor kvality - to není náš styl. 

U nás se zkrátka všichni mohou vždy koncentrovat na práci a zaručíme na ni dostatek času. A navíc v parádním prostředí - naše kanceláře mají několik relaxačních zón, kuchyněk a teras, kde můžeš s kolegy probrat sport, pivo nebo jakoukoliv šílenost, a nikoho to neruší.

Na čem právě makáme?

Protože Webnode provozuje webové stránky pro miliony aktivních uživatelů po celém světě, musí být naše platforma připravená na vysokou síťovou zátěž, čelit bezpečnostním hrozbám a manipulovat s velkým množstvím dat, která je třeba ukládat a zálohovat. Při tom všem musíme mít stále na paměti neustálou dostupnost všech našich služeb a zaručit rychlou odezvu pro naše uživatele i uživatele našich uživatelů. Pro ilustraci - naše microservices denně odbaví klidně 1,5M požadavků. Zároveň zpracujeme 200 tisíc eventů.

Aktuálně řešíme modernizaci naší infrastruktury. Z původní architektury postupně migrujeme na cloudové technologie a přístupy. Používáme (nebo plánujeme používat) služby jako Amazon EC2, Kubernetes, Amazon S3 a Amazon RDS.

Zároveň také udržujeme a rozšiřujeme služby, které podporují Webnode portál i projekty zákazníků Webnode - tyto převážně microservices řeší správu certifikátů, uživatelských domén, objednávky, platby a mnoho dalšího. Běžně implementujeme mnoho různých externích API pro komunikaci s platebními branami, registrátory domén, cloudovými službami atp. Naše distribuované aplikace vyžadují vysokou dostupnost, běží na mnoha uzlech, nad kterými běží load balancer. Pro komunikaci mezi uzly či ukládání dat používáme služby jako Apache Kafka či Aerospike.

Naším primárním jazykem je PHP. Kromě hlavních aplikací máme taky spoustu composer balíčků, které spravujeme. Při psaní nových kódů se snažíme používat hexagonální architekturu a adaptujeme Domain driven design. Starší kódy postupně přepisujeme stejným způsobem.

Většina našich dat leží v MySQL, která je replikovaná do několika různých lokací. Aplikace se připojují k databázové proxy, která směřuje dotazy na konkrétní uzly. Díky velkému množství provozovaných projektů musíme do našich databází uložit stovky GB dat a MySQL pak spravuje tabulky o desítkách milionů řádků.

Používáme logovací službu Graylog, Kibanu, Grafanu, Zabbix a spoustu dalších nástrojů pro monitorování stavu naší produkce.

Vyvíjíme na lokálním dockeru. Do produkce nasazujeme i několikrát denně po malých kouscích.


Jak si tě představujeme?

Naším primárním jazykem je sice PHP, ale není nezbytné, abys ho znal(a). Důležité pro nás je, abys měl(a) zkušenosti s programováním, obecný přehled a správně rozuměl(a) technologiím, které používáš. Vítáme také zkušenost s návrhem velkých aplikací s velkým počtem požadavků, případně alespoň schopnost porozumět jim a dále je rozvíjet.

Plusem jsou určitě dobré návyky v návrhu aplikací a spolupráce v týmu programátorů. Hledáme někoho, kdo bude chtít přinášet nové postupy a bude mít chuť předat nám i své vědomosti. Oceníme proaktivitu, invenční myšlenky a chuť kódy neustále tlačit dopředu.

Nepředpokládáme, že každý umí vše, a tak ani nepožadujeme, abys znal(a) všechny technologie, které používáme my. Důležité pro nás je vidět zájem se vše naučit a pak se dále rozvíjet.


Vývojářský tým

Mrkni, jak máme rozdělený tým a čemu se věnujeme.

Informace o pozici

Společnost: Webnode CZ s.r.o.

Adresa: Hlinky 995/70, Brno - Staré Brno

Požadované vzdělání: Středoškolské nebo odborné vyučení s maturitou

Požadované jazyky: Angličtina - mírně pokročilá, Čeština/Slovenština - výborná

Benefity: Neomezená dovolená, cvičení na zahradě, sportovní výzvy ve Stravě, čerstvé ovoce do práce, výborná káva a voda jsou samozřejmostí, sick days, narozeninové volno, volný den pro dobrý skutek, flexibilní pracovní doba, home office, firemní školka, svátky jak vyznáváš, interní jazykové kurzy, příspěvek na jakékoliv externí kurzy, firemní knihovna, dárek k pětiletému výročí ve firmě, dárek ke svatbě či narození dítěte, mezinárodní snídaně a spoustu dalších akcí, zlevněný mobilní tarif a bankovní účet, Webnode prémiové balíčky zdarma, atd.

Typ pracovního poměru: Plný úvazek 

Délka pracovního poměru: Doba určitá/neurčitá

Typ smluvního vztahu: Pracovní smlouva


S kým se na pohovoru potkáš?

Na pohovoru si budeš povídat s Dančou. Pokud by ses jí chtěl/a ještě dopředu na cokoli zeptat, můžeš jí hned napsat na její email daniela.balasova@webnode.com.

Ozvi se nám!